• KURUMSAL
 • ANAOKULU
 • İLKOKUL/ORTAOKUL
 • BASINDA BİZ
 • İNSAN KAYNAKLARI
 • İLETİŞİM
 • HAKKIMIZDA

  Başar Koleji'nin Müdürü sayın Şükran AŞCI uzun yıllar eğitime hizmet verdikten sonra, yine eğitim adına hizmet vermek amacıyla Başar Etüt Merkezi'ni kurdu.Altı yıllık başarılı keyifli,ilkeli çalışmalarına gönülden gayretle devam ederken; velilerden, öğretmenlerden, ailelerden gelen talep ve destekle özel okul açma fikri üstünde yoğunlaştı.Verilen karar doğrultusunda toplum olarak, insan olmanın erdemini benimsemiş, amaç edinmiş,başarılı, güçlü,kararlı insanlara ihtiyacımızın olduğu inancıyla yola çıktı. 2002-2003 Eğitim öğretim yılında Özel Başar Koleji'ni Kurucu Müdürümüz Sayın Mehmet Aşcı; insan iradesinin aşamayacağı engel,çözemeyeceği sorun yoktur.''bilinciyle güzel Antalya'mıza sundu.

  Okulumuz Antalya'mızın batısında-Fener Mahallesi, 1974 Sokak, No:17-butik bir okul olarak açılmış; özel okullar içinde veli-öğrencinin çok önemli desteğini ve inancını alarak 16. Eğitim-Öğretim yılını tamamlamıştır.

  Çok özenli, ilkeli, eğitimciliği yaşam biçimi haline getirmiş, idari kadrosu, öğretmenleri ve personeli ile yoluna devam etmektedir.

  Gelişen teknolojinin ülkemiz refahına katkıları, ancak yetişmiş insan gücüyle mümkün olacaktır.Düşünen, yorumlayan,analiz ve sentez yaparak olayları sorgulayan gençler yetiştikçe; birbirini seven, sayan sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler artacaktır.

  Hedefimiz kendisiyle barışık ,sağlam,kişilikli üretken, ulusal kültürümüzü önemsemiş özümsemiş yaratıcı nesil yetiştirilmesi olduğunun bilinciyle ilerlemeye devam edeceğiz. Atatürk ilke inkılapları doğrultusunda aydınlık gelecek yetiştirmektir.

  Eğitim içinde başarı ve pozitif rekabet mutlaka olacaktır.Ancak yapılacak rekabetin akademik alan dışına çıkmaması da ilkemiz olmuştur.

  Okulumuzda her şey, her zaman sevgiyle başlar.Bizler öğrencilerimizi sevdik ve hep seveceğiz.Türk Milli Eğitimi'ne hizmet veren değerli öğretmenlerimiz, güzel ve doğru olan her şeyde, her zaman ülkemizin geleceği olan gençlerimizin yanında olduklarını onlara hissettirmişlerdir.

  Okul Müdüremiz ve öğretmenlerimiz bütün öğrencilerimizi kişisel özellikleri ile tanır, isimleriyle hitap ederler. Bu ilişkiler öğrencilerde aidiyet duygusu, sosyal destek yaratma fırsatı sağlamıştır.Bireysel özellikleri dikkate alınarak, onların akademik, sosyal, duygusal gereksinimlerine uygun bireysel programlar düzenlenir.öğrencilerimizin olumlu performansı hemen ödüllendirilir. Okulumuz öğrenci merkezlidir.

  Yeni öğretim yılına da mutlu, umutlu, yine sevgi dolu,hedeflerine doğru,durmadan, koşarak yol alacağımızın mutluluğu içindeyiz.

  Engin sevgi ve saygılarımızla.

  MİSYONUMUZ

  VİZYONUMUZ

  İnsan olmanın erdemini benimseyip, amaç edinmiş, başarılı, güçlü, kararlı Türk insanı yetiştirmek için; Çağdaş, Atatürkçü ilke ve inkılaplarla yola çıkan eğitim-öğretim sunmak.

  FELSEFEMİZ

  Eğitimin amacı; bireyi, kendisinin ve başkalarının hayatını her anlamda iyileştirmek, yaşadığı toplumu ve dünyayı bulduğundan bir parçada olsa, daha iyi durumda bırakma düşünce ve çabasına yöneltebilmektir.

  Copyright © 2015 basarkoleji.k12.tr™. All rights reserved.

  ÖZEL BAŞAR İLKÖĞRETİM OKULU - Fener Mah. 1974 Sok. No:17 - ANTALYA - 0242 324 28 41 - basarkoleji@gmail.com

  Gezici Tasarım Stüdyosu