• KURUMSAL
 • ANAOKULU
 • İLKOKUL/ORTAOKUL
 • BASINDA BİZ
 • İNSAN KAYNAKLARI
 • İLETİŞİM
 • Öğrencilerimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  22 Nisan 2020 - Genel

  23 NİSAN

  Baharın gelişinin çiçeklerin yavaş yavaş canlanmasının ve cıvıl cıvıl kuş seslerinin göstergesi olan Nisan ayı bütün bu güzelliklerin yanında ülkemiz açısında önemli ve anlamlı gelişmelerin olduğu aydır. Parçalanmış bir imparatorluktan yeniden doğmakta olan bir milletin ufukta göründüğü gündür. 23 Nisan kul olmaktan kurtulup yurttaş olduğumuz bir günün başlangıcıdır. Ülkemizi düşman işgalinden kurtarmaya karar verdiğimiz bir gündür 23 Nisan. Türk Ulusunun bağımsız yaşamaya karar verdiği gündür 23 Nisan. Ulu Önder Atatürk’ümüzün biz çocuklara armağanıdır 23 Nisan.

  Arda ARISOY – 5A

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  23 NİSAN BAYRAM BİZ

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 1923’de Atatürk tarafından bizlere armağan edilmiştir. O günden bugüne kutlanıyor, tüm çocuklar bu bayramda neşeli ve mutlu oluyor.

  Çocuklarımızın değerini bilmeli ve onlara gereken önemi vermeliyiz. Bu değeri Ulu Önderimiz Atatürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bizlere hediye etmiştir. Bu bayram her sene sevinçle ve bilinçle kutlanır. Çocuklarımıza değer vermeli ve onların her sorununa bilinçle yaklaşmalıyız.

  Ulu Önder Atatürk’ümüzün armağanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 1923’ten 2020’ye kadar onurla kutladık ve 3020 ye kadar da kutlayacağız.

  ‘’ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ‘’

  Yakup AKBABA – 5A

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  23 NİSAN Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

              Adını duyduğunuz hiçbir lider çocukları Mustafa Kemal kadar önemsedi mi? Onları ayırmadan bağrına bastı mı? Onların yarının büyükleri olduğunu söyledi mi? Onlar için bir bayram düzenledi mi? İşte Mustafa Kemal bu kadar eşsiz bir liderdi.

              Bizlerin Türk milletinin babası Mustafa Kemal bizi kendinden bile çok seven, çok önemseyen bir baba. Aynı zamanda bizlere bir babadan alabileceğimiz en güzel armağanı verdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını armağan etti.

  Senin hakkını asla ödeyemeyiz Atam.

  Buse DÜZGÜN – 6A

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  23 Nisan 1920 Türk Milletinin iradesini temsil eden milli mücadele tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisidir. Gazi Mustafa Kemal önderliğinde TBMM’nin açılması ile egemenliğine dost ve düşman herkese ilan etmiştir. 

  Gazi Mustafa Kemal 1924 yılında meclisin açıldığı 23 Nisan tarihi bayram olarak ilan etmiştir. Bundan 5 yıl sonra ise bu bayram çocuklara hediye edilmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır. 23 Nisan her sene kutlanan bir gelenektir. O gün herkes sevinçli ve mutlu olur. 23 Nisan günü bütün dünya çocukları gösteriler, danslar ve tiyatrolar düzenlerler.  Çocuklar rengârenk kıyafetler, kostümler giyerek 23 Nisan’ı kutlarlar.

  Çocuklar bayram yaparlar ve tatillerden faydalanırlar. Bu yönüyle dünya çocukları ile bunu paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye olmuştur.

  Ayşe Nehir KAVRA - 5A 

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramlarındandır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk meclisin açıldığı bu günü çocuklara armağan etmiştir.

  Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milleti büyük bir zafer kazanmıştır. Düşmanın topraklarımızdan çıkarılma sürecinde TBMM Ankara’ da, 23 Nisan 1920’ de açılmıştır. Düşman topraklarımızdan tamamen çıkarıldığında ise Cumhuriyet ilan edilmiştir.

  Bu önemli günü sokakları, evimizi, okulumuzu, sınıfımızı süsleyerek gösteriler yaparak, şiirler, şarkılar ezberleyerek başka ülkenin çocuklarını ülkemize davet ederek sevinç ve heyecan içinde kutlamaktayız.

  Güneş ÖKTEM – 5B     

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  NİCE SENELER 23 NİSAN

  23 Nisan 1920 Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli günlerinden biridir. Her toplumun birlik ve beraberlik içinde millet olma bilinci ile uyum ve düzen içinde yaşaması için TBMM gibi bir oluşuma ihtiyacı vardır.

  Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bu önemli gelişmeyi toplumun geleceği olan çocuklara 23 Nisanı bayram olarak hediye etmiştir.

  23 Nisan’ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması dünyada bir ilktir ve hiçbir medeni ülkede benzeri yoktur. Bu yüzden her sene ülkemizdeki çocuklar ve diğer ülkelerden gelen çocuk ile coşkuyla kutlanır.

  23 Nisan günümüze ve geleceğimize dair sahip çıkmamız gereken en önemli emanetlerden biridir.

  Yağız KÖROĞLU - 6A

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Çocuk Bayramımız

  23 Nisan 1920’de TBMM açılmış ve Mustafa Kemal Atatürk bu önemli günü biz çocuklara armağan etmiştir.

  Bu sene bu mutlu günün 100. yılını kutlayacağız. Bu güne kadar milli bayramlarımızı okulumuzda coşku ile kutlardık. Şiirler okur, şarkılar söyler, danslar ederdik. Ancak bu sene covid 19 salgını sebebiyle hepimiz evlerimizdeyiz. Yine de içimizde ki bayram coşkusunu koruyoruz. Annem balkona iki bayrak astı. Yarın da evimizi süsleyeceğiz.

  Arkadaşlarımızı, öğretmenlerimizi, okulumuzu çok özlediğimiz bu zor günlerde moralimizi yüksek tutacak ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 100. yılını büyük bir coşkuyla kutlayacağız.

  Gökdemir TİNGÜR - 5A

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  23 Nisan Çocuk Bayramı

  Herkes ailesi için seferber olurken akıllarından 3 şey geçiyordu. Özgürlük, bağımsızlık, egemenlik... Biz bugünün çocukları olarak bağımsızlığımız için savaşan herkese ve Atatürk'e minnettarız. Atatürk TBMM'nin açıldığı günü biz ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etti. Bu sebeple bu bayram sadece Türklere değil tüm dünyaya bir armağandı. Her yerden, her ırktan gelen çocuklar, büyükler herkes bu bayramı coşkuyla kutlarız.

  Atatürk’ün en güzel sözlerinden biri olan “Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir.” Biz bu sözün bilinci içinde her zaman onu kalbimizde taşıyarak her bayramda onu anacağız. Her zaman ve sonsuza dek o bizim atamız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı'mız KUTLU OLSUN!

  Çağatay Başar YANKU – 6A

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  BEN TÜRK ÇOCUĞUYUM

  Zorluklar, yokluklar ve büyük mücadele ile kazanılan Kurtuluş savaşımız bize Cumhuriyet'i getirdi.

  Türk çocuğu olmak ayrıcalıktır. Çünkü hiç bir ülkede biz çocuklara armağan edilmiş bir bayram yoktur. Atamız devrimleriyle milletimiz için verdiği kararıyla ileri görüşlülüğü biz çocukları ne kadar çok sevdiğini hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı ile göstermiştir. Bayramımız kutlu olsun!

  Bizler de bilim, ilim ve teknolojiyi kullanarak yeni gelişmeler ve icatlar yaparak ülkemizi geliştirmeliyiz. Çalışmayı seversek hem sağlık yönünden hem düşünce ve bilgi bakımından güçlü oluruz.

  Varoluşumuzu yaratan Türk milletini dünyaya tanıtan, özgür yaşamamızı sağlayan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk 'ü saygı ve selamla anıyorum.

  NE MUTLU TÜRK' ÜM DİYENE!

  Deniz Ecrin KIZILDEMİR - 5B

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  YAŞASIN 23 NİSAN

  23 Nisan dünyanın en güzel bayramlarından biridir. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış gününü çocuklara armağan etmiştir.

  Ne yazık ki bu yıl Covit-19 diye bir hastalık çıktı. Hem de TBMM’nin açılışının 100’üncü yılına denk gelmeseydi. Ama hiçbir hastalık bizi durduramaz. Biz yine balkonlarımız da kutlarız hem de binlerce bayrakla.

  Benim duygularım ise şöyle, evde kutladığımız için üzgünüm ama 100’üncü yıl olduğu için hiçbir şey beni çok üzemez. İyi ki Mustafa Kemal Atatürk bu güzel günü çocuklara armağan etmiştir.

  Dolunay HANDIRLI – 5B

  Öğrencilerimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

   Başlıca haberler

  • 17 AĞUSTOS'TA TÜM SINIFLARDA ONLINE TELAFİ EĞİTİM
   22 Temmuz 2020 - Genel
   17 AĞUSTOS'TA TÜM SINIFLARDA ONLINE TELAFİ EĞİTİM PROGRAMIMIZ BAŞLAYACAKTIR.haberin devamı...
  • 2020 LGS BAŞARIMIZ
   22 Temmuz 2020 - Genel
   2020 LGS sınavında Antalya'daki tek şubemizde 8. sınıf öğrencilerimizin yarısı %0 ile %10'luk dilime girmiştir, başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. haberin devamı...
  • 18-22 KASIM ARA TATİL ETKİNLİK PLANI
   28 Mayıs 2019 - Genel
   18-22 Kasım Aratatili için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı öğrenci etkinlik planları aşağıdaki tabloda verilmiştir.haberin devamı...
  • Koronavirüs hastalığı (COVID-19)
   15 Mart 2020 - Genel
   BAŞAR EĞİTİM KURUMLARINDAN TÜM VELİLERİMİZE! Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen 'Koronavirüs Salgını' (COVID-19), ülkemizde de hızla yayılmaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından gelen son bilgilere göre 1 Türk vatandaşının hayatını kaybettiği ve 98 vatandaşımızın ise 'Corona Pozitif' teşhisi konduğu 'Koronavirüs Salgını' ile Başar Eğitim Kurumları olarak salgının ülkemizde göründüğü ilk günden beri önlem almaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Başar Eğitim Kurumları Kampüsü, 12 Şubat tarihinden itibaren düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Ayrıca okulumuz bünyesinde bulunan servislerimiz de düzenli olarak dezenfekte edilmiştir. Başar Eğitim Kurumları olarak Koronavirüs tedbirlerimiz düzenli olarak uygulanmaya devam edecektir. Eğitimlerimiz online olarak devam edecektir. Velilerimizi bu konuda öğretmenlerimiz tek tek bilgilendirmektedir. Tüm velilerimize ve öğrencilerimize sağlıklı günler dileriz.haberin devamı...
  • EBA hakkında bilgilendirme
   21 Mart 2020 - Genel
   Sayın velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz. Uzaktan eğitim sürecinde okulumuz öğretmenlerinin sizlere ulaştığı kanallar haricinde Milli Eğitim Bakanlığının EBA içeriklerini de takip edebilirsiniz. Eba derslerinin planlarına ve TV kanalları frekans bilgilerine www.eba.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
  • Kodlama ve Robotik
   18 Mayıs 2015 - Genel
   Okulumuzda sınıf seviyelerine göre KODLAMA ve LEGO EV3 Seti İle ROBOTİK dersleri verilmektedir.haberin devamı...
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
   16 Kasım 2019 - Genel
   Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümünü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşku ile kutladık.
  • 10 Kasım ATATÜRK ü Anma Günü
   16 Kasım 2019 - Genel
   Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Öder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sevgi ve rahmetle andık. "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek degildir. Benim fikirlerimi, benim duygularimi anliyorsaniz ve hissediyorsanız, bu yeterlidir."                                                                 M. Kemal ATATÜRK
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 2020
   29 Ekim 2020 - Genel
   29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun. Mustafa Kemal Kurtuluş Savaşı yıllarında halka bir vaatte bulunur ''Bizler, belki bu kurtuluş mücadelesinde öleceğiz ancak bizim çocuklarımız, bizim torunlarımız bu topraklarda hür ve özgür yaşayacaklar''. İşte çocuklar bizim vatan dediğimiz bu topraklarda bugün hür ve prangasız  yaşıyorsak birileri bizim için ölümü göze alarak mücadele ettigindendir. Bu Cumhuriyet kolay kurulmadı bu Cumhuriyeti  koruyacak ve yaşatacak olan sizlersiniz. Atam kurduğun Cumhuriyetin ilelebet yılmaz bekçileriyiz. Bayramımız kutlu olsun..  (Murat KOL - Sosyal Bilgiler Öğretmeni) Bayramımız için hazırladığımız videomuzu okulumuzun youtube kanalından  https://www.youtube.com/watch?v=Nw5UkMuGSDI&feature=youtu.be linkine tıklayarak izleyebilirsiniz. haberin devamı...
  • 10 Kasım Mustafa Kemal ATATÜRK ü Saygıyla Anıyoruz
   11 Kasım 2020 - Genel
   Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü saygı, sevgi ve özlemle anarak 10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenimizi gerçekleştirdik. 10 Kasım videosu için lütfen linke tıklayın lütfen linke tıklayınhaberin devamı...
  • 11 OCAK SAAT 10'DA TÜM TÜRKİYE BAYRAK TÖRENİNDE BU
   12 Ocak 2021 - Genel
   Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "Okul bahçelerindeki bayrak törenlerimizi özledik. Pazartesi sabahı pencerelerden, balkonlardan, TRT EBA ekranlarında sizleri okul bahçelerinde yapılan bayrak törenimize eşlik etmeye bekliyoruz." çağrısıyla tüm okul bahçelerinde olduğu gibi okulumuz kreş öğrencileri katılımı ile saat 10.00'da bayrak töreni yapıldı. haberin devamı...
  • 2020 LGS SINAVI TEŞEKKÜR BELGESİ
   7 Şubat 2021 - Genel
   2020 yılında düzenlenen LGS Sınavında göstermiş olduğumuz başarıdan dolayı, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından TEŞEKKÜR BELGESİ ile ödüllendirildik. Bu belgeyi almamıza vesile olan tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.
  • Tüm Haberler

  Copyright © 2015 basarkoleji.k12.tr™. All rights reserved.

  ÖZEL BAŞAR İLKÖĞRETİM OKULU - Fener Mah. 1974 Sok. No:17 - ANTALYA - 0242 324 28 41 - basarkoleji@gmail.com

  Gezici Tasarım Stüdyosu